![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 8597064
*
nr 859 7064
Bordslampa
Tilgman Keramik, keramik, bastskärm, höjd: ca 65 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 november 2013
kl 18:53:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/11 07:43:26
1
Vinnande bud
- Tema
11 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bastskärm bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik tilgman
-
6310 Bordslampa
EAE, glas i fot, mässing. Höjd: 52 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:35
-
6216 Bordslampa
Firma Svenskt Tenn, trä, med skärm stensöta. Höjd:..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:16
-
6015 Bordslampa
Luceplan, Italien, design: Meda/Rizzatto, höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:51
-
5275 Bordslampa
mässing, Arvid Böhlmark, Stockholm. Höjd: 56 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:07
-
6099 Bordslampa
Studio Åhus, glas / metall. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18
-
6245 Bordslampfot
mässing, Bergbom. Höjd: 35 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:45
*
Bordslampa
Läs mer om 50/60-tal
nr 859 7064
Bordslampa
Tilgman Keramik, keramik, bastskärm, höjd: ca 65 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/11 07:43:26 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
11 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.![](/tema/themes/{6A397493-FB3C-4E07-9D0D-A539D6C2879D}_183x97.jpg)
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bastskärm bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik tilgman
-
6310 Bordslampa
EAE, glas i fot, mässing. Höjd: 52 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:35 -
6216 Bordslampa
Firma Svenskt Tenn, trä, med skärm stensöta. Höjd:..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:16 -
6015 Bordslampa
Luceplan, Italien, design: Meda/Rizzatto, höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:51
-
5275 Bordslampa
mässing, Arvid Böhlmark, Stockholm. Höjd: 56 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:07 -
6099 Bordslampa
Studio Åhus, glas / metall. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18 -
6245 Bordslampfot
mässing, Bergbom. Höjd: 35 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:45